SHADOW DESIGN

طراحی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی و چاپ آرم ، کاتالوگ ، سربرگ ، پاکت

چند توصیه برای تمیز کردن پارکت

چند توصیه برای تمیز کردن پارکت

  • تمیز كردن معمول كف خانه برای عمر زیاد و همچنین زیبایی آن بسیار مؤثر است. آلودگی ها باید به سرعت با كمك جارو یا جاروبرقی و در صورتی كه مایعات باشد باكمك تی پاك شود تا پس از گذشت مدتی از آن مجبور به خراشیدن و كارهای دیگر نباشید. زمین های به صورت پاركت قبل از شست وشو با مایع و شست وشوی مربوط باید با جارو كاملاً تمیز شود.
  • هنگامی كه می خواهید سطوح پاركتی را تمیز كنید، سر جارو برقی را در حالت فرش قرار دهید یعنی عاج های مویی فرش را به داخل دهید چون ممكن است به اینگونه كف ها صدمه وارد كند.
  • صندلی و میز معمولاً به كف های غیر فرشی آسیب می رساند. سعی كنید حتی الامكان از وسیله ای برای گذاشتن زیر پایه های میز و صندلی استفاده كنید تا درهنگام حركت كردن فرش و میز به كف آسیبی نرسد. برای این كار می توانید از یك تكه كوچك موكت یا وسایلی كه به این منظور تهیه شده است استفاده كنید.
  • پاركت و زمین هایی كه با پاركت پوشیده شده اند بسیار حساسند و نباید همانند كف های سرامیكی و موزاییكی با آن رفتار كرد. رسیدن آب به پاركت در هنگام تمیز كردن به منزله خراب شدن قسمت هایی از پاركت و باد كردن آن می شود. هر چه نباشد به هر حال چوبی است.
  •  معمولاً زمین های پاركتی توسط واكس ها و روغن های مخصوص براق می شوند. پس از انجام این كارها یك قطره آب روی یكی از قسمت های پاركت بریزید و چند لحظه صبر كنید تا خشك شود. اگر دایره یا لكه سفیدی ایجاد شد، مطمئن باشید كه این قسمت و سایر قسمت ها كاملاً تمیز است. حالا می توانید با تی های مخصوص زمین های پاركت، یعنی همان تی های خشك روی آن و سایر قسمت ها را تمیز كنید.
  • معمولاً موادی هستند كه مخصوص تمیز كردن كف های پاركت است. این مواد عموماً به صورت اسپری و روغن هستند. برای تمیز كردن كف های پاركتی حتماً از این گونه مواد استفاده كنید.
 لازم نیست هر روز این كار را برای كف خانه تان انجام دهید. چون استفاده زیاد از این پاك كننده ها هم موجب رساندن صدمه می شود. هر ۱۰ یا ۱۴ روز یكبار می توانید از این روش استفاده كنید یا حتی دیرتر.
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۷/۱۰/۲۰ساعت 10:50  توسط   |